Kurz rozšířený

Ilustrace a sketching v procreate


Zahrnuje

- Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas ve kterém jste začali - nebo dle individuálních potřeb a domluvy a na adrese uvedené v kontaktech

- Vhodné i pro začátečníky - se vším Vám pomůžu a poradím (Probereme vše, co je v kurzu základním a ještě mnohem víc)

- Kurz má 9 lekcí

- Každá lekce má 3 hodiny / celkem 27 hodin

- Po dobu kurzu jsem vám k dispozici na emailu a fcb skupině, pokud si nebudete vědět rady.Co si vzít s sebou?

Je potřeba: Ipad, Apple Pencil a potřebný program Procreate, který je kompatibilní s iPadOS 13.2 nebo novější.

Dobrá nálada 😀


Cena kurzu

🎨Kurz rozšířený

Ilustrace a sketching v Procreate  

9600,- Kč / osoba


Dále nabízíme:

Kurz základní

Ilustrace a sketching v Procreate

6000,- Kč / osoba

Kurz portrétní

v Procreate

2500,- Kč / osoba


(Všechny ceny jsou uvedené včetně 21% DPH)

Program kurzu 🎨

1.- 9. lekce


1. lekce

🔘 Základní nástroje a nastavení Procreate

🎨 Projdeme nastavení Procreate - gesta, jak používat štětce a gumu, nastavení pozadí. Vrhneme se na teorii světla a stínu. Probereme základy šrafování a stínování na vybraném objektu.


2. lekce

🔘 Opakování nastavení Procreate z první lekce

🔘 Tvoříme barevné ilustrace, palety barev, reference

🎨 Zopakujeme si teorii světla a stínu, pobavíme se o barvách a jak tvořit vlastní paletu barev. Jak palety používat a všechna kouzla kolem nich. Osvojíme si funkci reference a její používání.


3. lekce

🔘 Ilustrace v Procreate, flat ilustrace, štětce

🎨 Pobavíme se o stylizaci, naučíme se dělat různé textury, vyzkoušíme si různé brushe - jak je měnit, upravovat, vytvářet si vlastní a vyzkoušíme vše na příkladech.


4. lekce

🔘 Flat ilustrace s texturou, perspektiva, pohyby objektu

🎨 Probereme základy perspektivy. Ukážeme si, jak kreslit stromy a zeleň. Zopakujeme používání textur a štětců. Probereme funkce, které nám pomohou s rozložením perspektivy a změny tvaru hotového díla.


5. lekce

🔘 Krajina, základy barevnosti a vzdušné perspektivy

🔘 Animace (gif pro sociální sítě)

🎨 Nakreslíme si krajinu podle fotek a procvičíme stylizaci. Vytvoříme si vlastní animaci, naučím Vás, jak rozpohybovat Váš obrázek. jak si vytvořit třeba vlastní hravý gif do stories. 


6. lekce

🔘 Portrét, sketching 

🎨 Teorie proporcí portrétu, základních tvarů a konstrukce. 


7. lekce

🔘 Stylizace předmětů a zvířat

🎨 Stylizace předmětu a následně zvířat. Vždy bude dílo vypadat jinak, podle stylu, který použijeme. Obrázek i rozpohybujeme a oprášíme kouzelnou animaci.


8. lekce

🔘 Portrét, Ilustrace, stylizace

🎨 Naučíme se stylizovat portrét a nakreslíme ilustraci podle fotky nebo zkusíme vytvořit autoportrét. Budeme věnovat důležitou část pozadí


9. lekce

🔘 Tvoření vlastní kompozice

🎨 Vytvoříme vlastní kompozici podle fantazie nebo předlohy a budeme se snažit používat všechny funkce co jsme se naučili.

🤎


Více o kurzu

Už Vás nebaví hledání videí a koukání pod ruce na internetu jiným tvůrcům,  jak Procreate používají? Unikají Vám při sestřihu videa ona kouzla, jak se to vše vlastně dělá?

Do všech kurzů jsme se snažili vměstnat spoustu informací, aby jste byli pořádně motivování a těšili se na další lekce.

U každé lekce se naučíte spoustu kouzel jak si práci zpříjemnit a aby jste posunuli svoji kresbu ještě výše. 🤎

Na kurzu ilustrace a sketching v Procreate se naučíte používat skvělý nástroj všech moderních umělců. Nejdříve si na jednoduchých tvarech vysvětlíme, jak kreslení v Procreate funguje. Osvojíme si základní gesta a nástroje, budeme šrafovat, stínovat, pochopíme teorii světla a stínu. Vyzkoušíme si kreslení předmětů, které máme na stole. A hned zjistíte, jak skvělé je malování na iPadu!

Pro začátek musí každý umělec pochopit, jak funguje postupný proces tvorby. I u digitální tvorby si tedy vyzkoušíme práci podle předlohy. Nic nejde hned a i tyto základy si musíme osvojit abychom se posouvali dál.

Vybereme si fotku, podle níž vytvoříme ilustraci a budeme ji stylizovat. Naučíme se vnímat možnosti stylizace, budeme pracovat s různými texturami. Dozvíme se, co je to flat ilustrace a spousty dalších potřebných věcí.

Neopomeneme ani velmi důležitou perspektivu, která je pro kvalitní tvorbu nezbytná. Zvládneme pak zobrazit předměty správně v perspektivě! Dokonce namalujeme krásnou krajinu.

Pokud se naučíte pracovat v Procreate, otevřete si obrovské možnosti ilustrace a sketchingu, které můžete využívat časem i profesionálně. Mezi umělci, grafiky i ilustrátory se těší tento nástroj v poslední době opravdu velké oblibě! V Procreate se totiž můžete věnovat ilustrování, skicování, navrhování nebo digitálnímu kreslení a malování.

Věřím, že Vás kurz v Atelieru Skame bude bavit a nakazíme Vás neustálou potřebou kreslit a vytvářet nádherná umělecká díla. 😊

Máte dotaz? Sem s ním... 

Informace ke zpracování osobních údajů (GDPR) a další důležité informace: Atelier Skame jako správce zpracovává osobní údaje za účelem poskytnutí služby určené osobě a k poskytování organizačních informací (jméno a příjmení, e-mail, tel. číslo, v některých případech kontaktní adresa, v případě podnikajících fyzických osob DIČ). Právním základem zpracování je nezbytnost pro přijetí objednávky a poskytnutí služby, oprávněné zájmy správce a plnění zákonných povinností. Nechcete-li, aby Vám byly zasílány informace o novinkách, službách, návody a tipy (newsletter), postupujte podle návodu v našich obchodních podmínkách a zásadách ochrany osobních údajů. S kompletním zněním našich Všeobecných obchodních podmínek Atelier Skame a našich zásad ochrany osobních údajů Atelieru Skame se prosíme seznamte před objednáním našich služeb.