Knižní ilustrace

Už jako malá jsem byla obklopena knížkami a moje nej byla Pavouček Provazníček od Inky Ciprové  s ilustracemi od Zdenka Milera. Barevné poutavé, ale naučné obrázky mám před očima doteď a hlavně mám i tu knížku. V dětských letech by mě nikdy nenapadlo, že jednou budou moje kresby na obálkách knih a třeba právě někomu zůstanou v mysli celý život... jako mě. Proto ke každé ilustraci přistupuji s velkým respektem, pokorou a je mi ctí, že ji můžu kreslit... právě já.


🤎 


KŘÍDLA VÁŽKY

Je rozumné poslechnout srdce, když hlava říká ne?

 Elena se kvůli neshodám s otcem přestěhovala na vesnici poblíž Olomouce. Díky novým kamarádům se seznámí s partou místních kluků, o kterých se povídá, že s dívkami si jen zahrávají a sbírají je jako trofeje. Eleně se nechce věřit, že mezi ně patří i Tadeáš - sympatický spolužák, který stejně jako ona miluje knihy a skvěle se s ním povídá. A nejen to... Jaká je však jeho skutečná tvář? Má věřit klepům, nebo tomu, co jí Tadeáš říká?

Autor: Michaela Dopitová
Nakladatelství: Albatros -Fragment
Ilustarace: Jitka Příhodová - Atelier Skame


ANNA A HANNA

Pohádkově laděný příběh vás přenese na dvůr krále Richarda, proslulého svérázným humorem, prozíravé a laskavé královny Lydie a jejich udatného syna Joachima, bezhlavě se vrhajícího do všemožných nebezpečí. Při jednom takovém dobrodružství mu zachrání život krásná a plachá dívka Hanna. Za mimořádných okolností se brzy nato princ setká i s její upovídanou a ztřeštěnou sestrou Annou, která mu obrátí život vzhůru nohama.
Nechte se okouzlit veselým a romantickým příběhem dvou dívek, podobných si sice jako vejce vejci, ale povahou rozdílných jako oheň a voda. Na jejich cestě za štěstím zažijete nejedno překvapení

Autor: Radek Habáň
Nakladatelství: Cesta - zde můžete knihu zakoupit
Ilustarace: Jitka Příhodová - Atelier Skame